Jakiego rodzaju garnki żeliwne warto kupić?

Jakiego rodzaju garnki żeliwne warto kupić?

27 października 2020 0 By admin
Miłość do żeliwnych garów, czy patelni, może trwać całymi dekadami i być autentycznym, kulinarnym doznaniem. Jeśli ktoś zauroczy się żeliwem w kuchni, najpewniej zostanie mu wierny do końca życia.
Problem jedynie w tym, ażeby dobrze wyselekcjonować i należycie zainwestować pieniądze.

Kremowa zupa z czosnkiem niedźwiedzim i serkiem topionym

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Żeliwne garnki cieszą się w naszym kraju coraz to większą popularnością. Rośnie ilość osób doceniających wyśmienite smaki zyskiwane właśnie dzięki żeliwu. Jednak, aby dobrze wybrać garnki żeliwne, bądź patelnie, które do tanich nie należą, trzeba zorientować się, czy wybrana marka realizuje wszelkie oczekiwania powiązane z żeliwnymi garnkami. I to, co charakterystyczne, nie jedynie oczekiwania użytkowników, ale także specjalistów w tej dziedzinie, jacy określili pewien standard wymagany dla prawdziwego żeliwa.
Pierwszorzędną rolę w wypadku dobrego żeliwnego garnka pełni jego waga.

Jeżeli studiujesz przedstawiany tekst, to znaczy, że niesamowicie Cię zaciekawił. Skoro tak, to przekonaj się, że odmienne strony też zawierają istotne wiadomości.

Po tym, możesz określić, czy fabrykant nie oszczędzał na materiale – konstrukcji tworzącej naczynie. Bardzo silnie zanieczyszczone żeliwo będzie mieć w sobie mnóstwo bąbelków powietrza, jakie pojawiają się w czasie procesu produkcji – gdy łączy się z sobą przeróżne metale a także surówki, tworzące przyszłe naczynia. Im lżejsze będzie żeliwo, tym więcej jest w nim pęcherzyków powietrza. Co się z tym wiąże – takie żeliwo będzie mieć mizerną odporność mechaniczną i termiczną.

Czym grozi jego używanie? Może popękać (nawet w czasie gotowania!), niewielki dodatek zimnej wody może je rozerwać (co zadziwiające, starczy kilka kropli wody!), niezwykle szybko się przegrzewa a także wypacza – czyli zjawiskowo krótko dobrze działa a także ekspresowo kończy swój żywot. Le creuset sklep oferuje żeliwne patelnie i garnki tylko wysokiej jakości.