Tag: kominek

kominek

Zakup węgla na zimę bynajmniej nie jest taką łatwą sprawą. Jak się do tego zabrać?

15 lutego 2019 0
Mieszkanie w własnym domu zdecydowanie ma mnóstwo zalet. Jeżeli kiedykolwiek tego doświadczyłeś, wiesz na pewno, jak ogromne plusy ma mieszkanie we własnym domu zamiast w mieszkaniu w dużym mrówkowcu. Z drugiej jednak strony mieszkanie w swoim domu to również dużo obowiązków – nie każdy zresztą potrafi im stawić czoła. Do jednych z nich niewątpliwie należy zdobycie opału na zimę aby móc porządnie ocieplić cały dom. Jak się przygotować do wykonania tego zadania?
By admin

Jakim sposobem możemy odpowiednio zatroszczyć się o stan swojego kominka?

3 października 2018 0
Dużo naszych domów jednorodzinnych wyposażonych jest w kominek. We współczesnych czasach przeważnie spełnia on bardzo pożyteczną funkcję, jaką jest dostarczanie ciepła. Jego eksploatacja ma z reguły miejsce w miesiącach zimowych, kiedy to temperatura na zewnątrz naszego domu niestety nie jest wysoka. Niemniej jednak zachowanie go w stosownym stanie wymaga od nas dużych nakładów pracy. Eksploatowanie kominka jest bowiem na pewno powiązane z powstawaniem licznych nieczystości, które niestety nie wpływają dobrze na nasze mieszkanie. Rozpalanie w nim ognia w szeregu przypadków związane jest rozprzestrzenianiem się drobinek niedopałków czy węgla.
By admin

Najlepiej mieszkać na wsi czy w mieście?

3 października 2018 0
Zmieniają się preferencje odnośnie idealnego miejsca do życia. Ludzie mają różne gusta. Jedni lubią jasne kolory, inni ciemne. Jedni samochody, inni rowery. Jedni psy, a jeszcze inni koty. Podobnie bywa z preferencjami, które dotyczą miejsca zamieszkania. Niektórzy nie mogą sobie wyobrazić sobie życia na wsi. Pragną mieć wszędzie blisko, wygodnie, zimą nie martwić się o ocieplenie oraz odśnieżanie, a w trakcie jesieni o grabienie liści. Jednakże spora liczba osób marzy o własnym domku poza miastem.
By admin