Tag: nieruchomości

nieruchomości

Na co należy zwrócić uwagę w przypadku kupowania mieszkania? Sprawdzamy jakie warunki musi spełniać mieszkanie o dobrym standardzie.

28 lutego 2019 0
Obecny rynek nieruchomości gwarantuje wiele rozwiązań, poprzez co każda osoba ma możliwość nabyć mieszkanie które będzie spełniać wszelakie wymagania. Decydując się na kupno domu warto dokładnie zwrócić uwagę na to, czy jego cena rzeczywiście jest adekwatna do standardu danej nieruchomości. Osoby, które nie mają możliwości dokładnie ocenić wartości mienia dobrze byłoby aby skorzystały z profesjonalnej wyceny nieruchomości.
By admin

Postępowanie dotyczące ustanowienia granic jest procesem skomplikowanym, wymagającym fachowej wiedzy i doświadczenia geodety

10 lutego 2019 0
Pierwsze punkty graniczne były na ogół granicami naturalnymi. W zapisach ksiąg dawnych, własność gruntu określana była przy udziale punktów w terenie np. lewym brzegiem rzeki, aż do drogi prowadzącej do młyna i dalej skrajem lasu etc.. Uprawiając ziemię, kamienie które zawadzały podczas prac polowych, rolnicy wyrzucali na granice pomiędzy własnościami i tak sąsiedzi jednomyślnie tworzyli mury graniczne. Innym sposobem wytyczenia granic własności, było sadzenie drzew i krzewów na granicy.
By admin

Jak można zarządzać nieruchomością? Czym to jest? Czym to się różni od standardowego administrowania nieruchomością?

10 stycznia 2019 0
Zarządzanie nieruchomościami to zdecydowanie większy zakres działań niż normalne administrowanie. Rolą takiego zarządcy jest czynne zarządzanie majątkiem właściciela, który ulokowany jest w nieruchomości, natomiast administrowanie to jedynie prowadzenie bieżących czynności, jakie są związane z obsługą nieruchomości.
By admin

Jak wyeliminować wilgoć?- hydroizolacje oraz odgrzybianie pomieszczeń, jako najefektywniejsze rozwiązania

3 października 2018 0
Wilgoć w pomieszczeniach bez wątpienia stanowi duży, jaki może odbić się nie tylko na walorach wizualnych budynku, ale także na zdrowiu a także samopoczuciu mieszkańców. Wilgoć ma bardzo niekorzystny wpływ na układ oddechowy, a gdy problem zaczyna się rozrastać, na ścianach można dostrzec nawet grzybową narośl, jaka jest uciążliwa do usunięcia.
By admin