Tag: restauracja

restauracja

Odzież dla gastronomii to konieczność

18 maja 2020 0
Pracujący w kuchni wciąż posiadają specjalne stroje
Powiemy jaki uniform ma strażak albo policjant, w większości zawodów strój ten okazuje się być dosyć mocno dowolny, jednak wielką wagę przykłada się na to, jak ubrani okazują się być kucharze, cukiernicy a nawet kelnerzy.Przez to nie powinno nas zaskakiwać to, że w kuchni obowiązkowe są czepki, które zakrywają nasze włosy i nie dopuszczają do sytuacji, aby wpadały one do szykowanego pożywienia.
By admin

Jako kierownik restauracji, zadbaj także o szczegóły

31 marca 2020 0

Lokal gastronomiczny to nie jedynie budynek, dania i kelnerzy, kucharze. To też klienci, wystrój wnętrza i jakże istotne menu. Nie chodzi tylko o sam zestaw dań serwowanych przez szefa kuchni, chodzi tu bardziej o formę samego menu. Renomowana restauracja ma porządną karta menu restauracji. Karta menu musi być czysta i dobrze rozplanowana. To dwie najistotniejsze cechy. Jeżeli nawet jest to zafoliowana kartka, to trzeba sprawdzić, czy folia nigdzie nie odchodzi. Jeśli to książeczka, to musimy obejrzeć każdą pod koniec dnia i sprawdzić czy nie zapodziały się wśród kartek jakieś resztki jedzenia. To bardzo istotne żeby menu było zadbane, a co za tym idzie chciało się złożyć zamówienie. Ważne jest również to, by, co jakiś czas robić przegląd dań i wyrzucić z menu te, które się nie sprzedają. Jeżeli chcemy wprowadzić jakieś zmiany w karcie potraw nie zapominajmy, że nie można tego zrobić ręcznie. Najlepiej na nowo stworzyć całą kartę dań. Nie piszmy nic i nie przekreślajmy odręcznie, bo to bywa kompromitujące.

By admin

Nawyki jedzeniowe Wrocławiaków ulegają zmianie, to jest pewne. Co z tego wynika?

24 marca 2020 0
Już od jakiegoś czasu możemy zauważyć pewien trend w temacie odżywiania. Nasi rodacy coraz częściej jedzą świadomie, korzystają z tych produktów, jakie rzeczywiście wpływają na ich zdrowie. W takiej sytuacji jednakowoż nie tylko o chodzi o zdrowie, lecz również o o dietę, wiadomo bowiem, że wolimy prezentować się bardziej atrakcyjnie. Jak mówimy o kulinariach, to też można zauważyć zmianę w zakresie miejsca spożywania posiłków – zamiast jeść w domu, coraz częściej decydujemy się na wyjście na miasto.
By admin

Odpowiedniej jakość sprzęt gastronomiczny i akcesoria pomogą w prowadzeniu firmy gastronomicznej. Jak wybierać akcesoria gastronomiczne?

10 marca 2020 0
Każda restauracja albo inny punkt świadczący usługi gastronomiczne musi być odpowiednio
w odpowiedni sposób wyposażony. Tak samo w sklepach internetowych jak też w specjalnych sklepach gastronomicznych można znaleźć wszystkie niezbędne sprzęty jak również akcesoria. Odpowiednio wyposażone pomieszczenie kuchenne to bardziej komfortowa praca i szybsze wykonywanie obowiązków. W przypadku pomieszczeń gastronomicznych niezwykle istotne jest utrzymanie wszystkich akcesoriów w czystości a także odkażanie.
By admin

Hotel w Ciechocinku

21 grudnia 2019 0
Nie wszyscy wiedzą gdzie konkretnie leży Ciechocinek, ale niemal wszyscy są w stanie przytoczyć wers z piosenki o deptaku w Ciechocinku. Tak to już bywa z nami Polakami, że po prostu ta nazwa jest nam naprawdę dobrze znana, chociaż czasem możemy mieć kłopot powiedzeniem, gdzie leży ta miejscowość. A Ciechocinek zlokalizowany jest w województwie kujawsko-pomorskim i od dawna jest jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce.
By admin

Montaż foteli i usługi fachowe we Wrocławiu

18 grudnia 2019 0
Wielu jednostkom z pewnością zależy na doskonale zrobionych meblach, które będą pięknie wyglądały i dobrze się trzymały przez sporo długich lat. Wówczas na pewno należy przyjrzeć się rozmaitym usługom, jakie umie zaoferować profesjonalny stolarz – gdy w grę wchodzi wykonanie estetycznych i trwałych mebli, dlaczego nie zaufać prawdziwym profesjonalistom?
By admin

W jaki sposób zaprojektować polecaną restaurację?

18 grudnia 2019 0
Aby otworzyć lokal restauracyjny trzeba się wiedzieć, że to wcale nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Potrzeba posiadać ogromną wiedzę w zarządzaniu restauracją i dość spore doświadczenie, by lokale gastronomiczne przynosiły dochód. Do utworzenia dobrej restauracji potrzeba paru zasadniczych kwestii. Pierwszą sprawą jest odpowiedni lokal. Lokal powinien zachęcać ewentualnych kontrahentów swoją aparycją. Bardzo istotne jest także umiejscowienie lokalu. Im ulica jest bardziej modna, tym z pewnością większa ilość klientów zawita w restauracji.
By admin

Konieczne w naszej restauracji i punkcie żywienia

13 listopada 2019 0
Jeśli wybieramy się do lokalu gastronomicznym to najistotniejsze dla nas jest, żeby dano nam smaczne jedzenie. Mało, kto myśli o tym, jak dokładnie wygląda kuchnia w restauracji i jak kucharz tworzył danie. Chociaż powinniśmy przyznać, że w ostatnich czasach trochę się to zmienia, bo widzimy wiele programów w TV i nagle dowiadujemy się wielu interesujących rzeczy, przez co będąc klientami restauracji jesteśmy bardziej świadomi.
By admin

Obrusy do gastronomii muszą mieć różne wielkości

21 lipca 2019 0
Czy zaznaczymy jak ważna okazuje się być dekoracja sali?

Powinniśmy posiadać pewność, że ludzie ochoczo będą pragnęli przychodzić do naszej restauracji i jadać w niej dania. Oczywiście samo odpowiednie jedzenie nie starczy, jeśli nie zadbamy o właściwy wygląd sali. Z tego powodu właśnie tak istotne jest to, aby dokładnie przemyśleć jak powinna okazać się ona zakończona, co powinno się w niej odnaleźć, tak żeby okazała się być przytulna i żeby ludzie chętnie spędzali tu czas.

By admin

Najlepsze restauracje w pięknym mieście Lubin

3 października 2018 0
Jeżeli chcemy znaleźć dobrą restaurację w mieście, którego nie znamy, to może być kłopot. Oczywiście sporo osób twierdzi, że jest to kłopot niemalże niewart zastanowienia się. Ale, jeśli niemalże w każdym miasteczku, w którym się pojawiamy, wchodzimy do niefajnych restauracji, to jest to dla nas istotna kwestia. Na szczęście, jeśli chodzi o Lubin restauracja to na pewno uda nam się wyszukać miejsce godne naszych kubków smakowych. Będzie można oddać się uczcie i to w niejednej restauracji.
By admin