Tag: restauracja

restauracja

Nawyki jedzeniowe Wrocławiaków ulegają zmianie, to jest pewne. Co z tego wynika?

7 stycznia 2019 0
Już od jakiegoś czasu jesteśmy w stanie zauważyć pewien trend w dziedzinie odżywiania. Nasi rodacy coraz bardziej często jedzą świadomie, korzystają z tych produktów, jakie właściwie wpływają na ich zdrowie. W takiej sytuacji jednakowoż nie tylko o zdrowie chodzi, ale i o dietę, wiadomo bowiem, że wolimy prezentować się bardziej atrakcyjnie. Jeżeli mówimy o kulinariach, to również możemy zauważyć zmianę w zakresie miejsca spożywania posiłków – zamiast stołować się w domu, coraz częściej decydujemy się na wyjście na miasto.
By admin

Obrusy do gastronomii muszą mieć różne wielkości

15 listopada 2018 0
Jak musimy przyszykować naszą salę?

Musimy posiadać gwarancję, że ludzie ochoczo będą chcieli zachodzić do naszej restauracji i spożywać w niej posiłki. Oczywiście samodzielne właściwe jedzenie nie wystarczy, gdy nie zatroszczymy się o odpowiedni wygląd sali. Przez to właśnie tak ważne jest to, żeby uważnie pomyśleć jak powinna być ona zakończona, co powinno się w niej odnaleźć, tak by była przytulna oraz aby ludzie ochoczo spędzali tu czas.

By admin

Hotel w Ciechocinku

3 listopada 2018 0
Nie wszyscy wiedzą gdzie konkretnie leży Ciechocinek, ale niemalże każdy jest w stanie przytoczyć słowa z utworu o deptaku w Ciechocinku. Tak to już bywa z ludźmi mieszkającymi w naszym kraju, że po prostu ta nazwa jest nam naprawdę dobrze znana, choć często mamy kłopot ze zlokalizowaniem owej miejscowości. A Ciechocinek znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim i od wielu lat jest jednym z najbardziej znanych miejsc uzdrowiskowych w Polsce.
By admin

Konieczne w naszej restauracji i punkcie żywienia

22 października 2018 0
Jeżeli wybieramy się do lokalu gastronomicznym to najważniejsze dla nas jest, by dano nam smaczne jedzenie. Mało, kto myśli o tym, jak konkretnie prezentuje się kuchnia w restauracji i jak kucharz przygotował danie. Choć powinniśmy stwierdzić, że w ostatnich czasach odrobinę się to zmienia, bo widzimy wiele programów w telewizji i nagle dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy, przez co jako klienci restauracji jesteśmy bardziej świadomi.
By admin

Odpowiedniej jakość sprzęt gastronomiczny i akcesoria pomogą w prowadzeniu firmy gastronomicznej. Jak wybierać akcesoria gastronomiczne?

4 października 2018 0
Każda restauracja bądź inny punkt gastronomiczny musi być odpowiednio
w odpowiedni sposób wyposażony. Tak samo w internecie jak też w specjalnych sklepach gastronomicznych można zakupić wszystkie potrzebne sprzęty i akcesoria. Odpowiednio wyposażone pomieszczenie gastronomiczne to bardziej komfortowa praca a także szybsze wypełnianie obowiązków. W przypadku pomieszczeń dla gastronomi niezwykle istotne jest utrzymanie akcesoriów w czystości tudzież odkażanie.
By admin

Jako kierownik restauracji, zadbaj także o szczegóły

3 października 2018 0

Lokal gastronomiczny to nie tylko budynek, jadło i obsługa. To też klienci, aranżacja wnętrza i jakże ważne menu. Nie chodzi nawet o sam zestaw dań proponowanych przez kucharza, chodzi tu bardziej o formę samego menu. Renomowana restauracja ma profesjonalną karta menu restauracji. Karta menu musi być czysta i dobrze rozplanowana. To dwie najistotniejsze cechy. Jeśli to zafoliowana kartka, to musimy sprawdzić, czy folia nigdzie nie odchodzi. Jeśli to książeczka, to należy obejrzeć każdą pod koniec dnia i zobaczyć czy nie zapodziały się między kartkami jakieś resztki jedzenia. To bardzo istotne żeby menu było zadbane, a co za tym idzie zachęcało do złożenia zamówienia. Ważne jest też to, by, co pewien czas robić przegląd dań i odrzucić z menu te, które się są rzadko kupowane. Jeżeli mamy ochotę zaprowadzić jakieś zmiany w karcie potraw nie zapominajmy, że nie można tego zrobić ręcznie. Najlepiej na nowo stworzyć całą kartę dań. Nie dopisujmy nic i nie skreślajmy odręcznie, bo to bywa kompromitujące.

By admin

Najlepsze restauracje w pięknym mieście Lubin

3 października 2018 0
Jeżeli chcemy znaleźć dobrą restaurację w mieście, którego nie znamy, to może być kłopot. Oczywiście sporo osób twierdzi, że jest to kłopot niemalże niewart zastanowienia się. Ale, jeśli niemalże w każdym miasteczku, w którym się pojawiamy, wchodzimy do niefajnych restauracji, to jest to dla nas istotna kwestia. Na szczęście, jeśli chodzi o Lubin restauracja to na pewno uda nam się wyszukać miejsce godne naszych kubków smakowych. Będzie można oddać się uczcie i to w niejednej restauracji.
By admin

Odzież dla gastronomii to konieczność

3 października 2018 0
Pracujący w kuchni wciąż mają specjalne stroje
Wiemy jaki mundur posiada strażak albo policjant, w większej części zawodów strój ten będzie dosyć mocno dowolny, jednakże dużą uwagę przykłada się na to, jak ubrani będą kucharze, cukiernicy a nawet kelnerzy.Dlatego nie może nas dziwić to, że w kuchni obowiązkowe są czepki, które zakrywają nasze włosy i nie dopuszczają do sytuacji, żeby wpadały one do przygotowywanego jedzenia.
By admin

Montaż foteli i usługi fachowe we Wrocławiu

3 października 2018 0
Wielu jednostkom niewątpliwie zależy na znakomicie zrobionych meblach, które będą pięknie wyglądały i doskonale się trzymały poprzez sporo długich lat. Wówczas zdecydowanie dobrze przyjrzeć się różnym usługom, jakie umie oferować profesjonalny stolarz – kiedy w grę wchodzi wykonanie estetycznych i wytrzymałych mebli, dlaczego nie zaufać autentycznym ekspertom?
By admin

W jaki sposób zaprojektować polecaną restaurację?

3 października 2018 0
By założyć restaurację powinno się zdawać sprawę, że to wcale nie jest tak łatwe, jak by mogło się wydawać. Potrzeba posiadać ogromną umiejętność w prowadzeniu lokalem i dość spore doświadczenie, by lokale gastronomiczne dawały dochód. Do utworzenia dobrej restauracji trzeba kilku zasadniczych kwestii. Pierwszą rzeczą jest odpowiednia lokalizacja. Miejsce musi przyciągać potencjalnych kontrahentów swoją aparycją. Bardzo istotna jest również lokalizacja lokalu. Im droga jest bardziej modna, tym na pewno większa ilość gości wejdzie w restauracji.
By admin