Tag: restauracja

restauracja

Jako kierownik restauracji, zadbaj także o szczegóły

13 października 2019 0

Lokal gastronomiczny to nie tylko budynek, jadło i obsługa. To również klienci, wystrój wnętrza i jakże istotne menu. Nie chodzi tylko o sam zestaw dań serwowanych przez szefa kuchni, chodzi raczej o formę samego menu. Renomowana restauracja ma porządną karta menu restauracji. Karta menu musi być czysta i przejrzysta. To dwie najważniejsze cechy. Jeśli to zalaminowany papier, to musimy sprawdzać, czy folia nigdzie się nie odkleja. Jeśli to książeczka, to trzeba przejrzeć każdą na koniec dnia i sprawdzić czy nie znalazły się wśród kartek jakieś resztki jedzenia. To bardzo istotne żeby menu było zadbane, a co za tym idzie chciało się złożyć zamówienie. Istotne jest też to, by, co pewien czas robić przegląd potraw i odrzucić z menu te, które się nie sprzedają. Jeśli chcemy wprowadzić jakieś zmiany w karcie potraw nie zapominajmy, że nie możemy tego zrobić ręcznie. Trzeba na nowo wydrukować kartę dań. Nie dopisujmy nic i nie przekreślajmy odręcznie, bo to nieestetyczne.

By admin

Hotel w Ciechocinku

4 października 2019 0
Nie każdy wie gdzie dokładnie jest położony Ciechocinek, ale niemalże każdy jest w stanie przytoczyć wers z piosenki o deptaku w Ciechocinku. Tak to już bywa z ludźmi mieszkającymi w naszym kraju, że po prostu ta nazwa jest nam rzeczywiście dobrze znana, choć czasem mamy problem ze zlokalizowaniem owej miejscowości. A Ciechocinek znajduje się w woj. kujawsko-pomorskim i od wielu lat jest jednym z najsłynniejszych uzdrowisk w naszym kraju.
By admin

Odzież dla gastronomii to konieczność

27 września 2019 0
Pracujący w kuchni powinni posiadać odpowiednie stroje
Powiemy jaki uniform ma strażak czy policjant, w większej części zawodów strój ten będzie dosyć mocno dowolny, mimo wszystko wielką uwagę kładzie się na to, jak ubrani będą kucharze, cukiernicy a nawet kelnerzy.Dlatego nie może nas zaskakiwać to, że w kuchni obowiązują czepki, które osłaniają nasze włosy i nie dopuszczają do sytuacji, aby wpadały one do szykowanego pożywienia.
By admin

W jaki sposób zaprojektować polecaną restaurację?

7 września 2019 0
Aby założyć lokal restauracyjny trzeba się mieć świadomość, że to w ogóle nie jest takie proste, jak by mogło się wydawać. Trzeba mieć niesamowitą umiejętność w prowadzeniu lokalem oraz wystarczające doświadczenie, aby lokale gastronomiczne przynosiły dochód. Do stworzenia znakomitej restauracji trzeba kilku zasadniczych kwestii. Zasadniczą rzeczą jest odpowiedni lokal. Miejsce powinien przyciągać ewentualnych klientów swoim urokiem. Bardzo ważne jest także umiejscowienie lokalu. Im droga jest bardziej modna, tym na pewno więcej klientów wejdzie w restauracji.
By admin

Konieczne w naszej restauracji i punkcie żywienia

4 września 2019 0
Jeżeli jesteśmy w restauracji to najważniejsze dla nas jest, by dano nam smaczne jedzenie. Niewiele osób myśli o tym, jak konkretnie prezentuje się kuchnia w restauracji i jak kucharz przygotował danie. Chociaż musimy przyznać, że w ostatnich czasach odrobinę się to zmienia, bo widzimy różne programy w TV i nagle dowiadujemy się wielu interesujących rzeczy, przez co będąc klientami restauracji stajemy się bardziej świadomi.
By admin

Odpowiedniej jakość sprzęt gastronomiczny i akcesoria pomogą w prowadzeniu firmy gastronomicznej. Jak wybierać akcesoria gastronomiczne?

27 sierpnia 2019 0
Każda restauracja lub inny punkt świadczący usługi gastronomiczne powinien być odpowiednio
w odpowiedni sposób wyposażony. Zarówno w internecie jak też w specjalnych sklepach gastronomicznych możemy znaleźć wszystkie potrzebne sprzęty a także akcesoria. Odpowiednio wyposażone pomieszczenie gastronomiczne to bardziej komfortowa praca oraz szybsze wykonywanie obowiązków. W przypadku pomieszczeń gastronomicznych bardzo ważne jest utrzymanie akcesoriów w czystości oraz odkażanie.
By admin

Obrusy do gastronomii muszą mieć różne wielkości

21 lipca 2019 0
Czy zaznaczymy jak ważna okazuje się być dekoracja sali?

Powinniśmy posiadać pewność, że ludzie ochoczo będą pragnęli przychodzić do naszej restauracji i jadać w niej dania. Oczywiście samo odpowiednie jedzenie nie starczy, jeśli nie zadbamy o właściwy wygląd sali. Z tego powodu właśnie tak istotne jest to, aby dokładnie przemyśleć jak powinna okazać się ona zakończona, co powinno się w niej odnaleźć, tak żeby okazała się być przytulna i żeby ludzie chętnie spędzali tu czas.

By admin

Nawyki jedzeniowe Wrocławiaków ulegają zmianie, to jest pewne. Co z tego wynika?

12 maja 2019 0
Już od pewnego czasu jesteśmy w stanie dostrzec pewien trend w temacie odżywiania. Polacy coraz częściej jedzą świadomie, korzystają z tych produktów, jakie rzeczywiście wpływają na ich zdrowie. W tej kwestii jednak nie tylko o chodzi o zdrowie, lecz również o o dietę, wiadomo bowiem, że wolimy prezentować się bardziej atrakcyjnie. Jak chodzi o kulinaria, to też jesteśmy w stanie zauważyć zmianę w dziedzinie miejsca spożywania posiłków – zamiast jeść w domu, coraz częściej jesteśmy zdecydowani na wyjście na miasto.
By admin

Najlepsze restauracje w pięknym mieście Lubin

3 października 2018 0
Jeżeli chcemy znaleźć dobrą restaurację w mieście, którego nie znamy, to może być kłopot. Oczywiście sporo osób twierdzi, że jest to kłopot niemalże niewart zastanowienia się. Ale, jeśli niemalże w każdym miasteczku, w którym się pojawiamy, wchodzimy do niefajnych restauracji, to jest to dla nas istotna kwestia. Na szczęście, jeśli chodzi o Lubin restauracja to na pewno uda nam się wyszukać miejsce godne naszych kubków smakowych. Będzie można oddać się uczcie i to w niejednej restauracji.
By admin

Montaż foteli i usługi fachowe we Wrocławiu

3 października 2018 0
Wielu jednostkom niewątpliwie zależy na znakomicie zrobionych meblach, które będą pięknie wyglądały i doskonale się trzymały poprzez sporo długich lat. Wówczas zdecydowanie dobrze przyjrzeć się różnym usługom, jakie umie oferować profesjonalny stolarz – kiedy w grę wchodzi wykonanie estetycznych i wytrzymałych mebli, dlaczego nie zaufać autentycznym ekspertom?
By admin